Tísňová
linka:
155  Infocentrum: (+420) 553 777 777
 infocentrum@zzsmsk.cz
ZDRAVOTNICKÁ
ZÁCHRANNÁ SLUŽBA

16.5.2017 Den otevřených dveří ZZS MSK vzbudil značný zájem veřejnosti


PhDr. Lukáš Humpl, mluvčí ZZS MSK, 16. 5. 2017 13:24:52 - verze pro tisk

Karviná 3.JPG

U příležitosti nultého ročníku celorepublikové akce Den tísňové linky 155, proběhl v pondělí 15. května Den otevřených dveří na jedenácti výjezdových stanovištích ZZS MSK. Své prostory pro veřejnost mimořádně zpřístupnili záchranáři v Bruntále, Krnově, Frýdku-Místku, Třinci, Karviné, Novém Jičíně, Opavě, Hlučíně, Vítkově a dvou stanovištích v Ostravě.

Frýdek-Místek 1.jpg

Zatímco dopolední hodiny hojně využily k návštěvě zejména školy – od mateřských, přes základní, až po školy střední, během odpoledne k záchranářům proudili spíše dospělí nebo celé rodiny. Některá stanoviště uvítala i další hosty: možnost poznat blíže práci záchranářů si nenechala ujít například parta ze senior centra, děti z dětského domova, v rámci výuky skupina mediků, nebo také tým kolegů z hasičského záchranného sboru.

Karviná 2.JPG

Návštěvníci mohli na každé ze zpřístupněných základen projít několika stanovišti. Na nich byli připraveni záchranáři, kteří zájemcům předvedli a učili správné poskytnutí první pomoci v situaci ohrožení života. Svou práci představili také operátoři. Ti připomněli zásady pro správné volání na tísňovou linku, seznamovali veřejnost s výhodami využití národní tísňové linky 155 a mobilní aplikace Záchranka. Prohlédnout si bylo možno záchranářská vozidla i jejich vybavení, shlédnout prezentaci o činnosti ZZS a vyzkoušet si některé pomůcky, s nimiž profesionální záchranáři pracují.

Na vybraných stanovištích byly pro dětské návštěvníky připraveny soutěžní úkoly. Děti si za svou aktivní účast mohly odnést zbrusu nové pexeso se záchranářskou tématikou nebo drobné upomínky z Nadačního fondu Kryštůfek. Dospělým návštěvníkům pak byly k dispozici informační materiály o činnosti záchranné služby, operačním středisku, či první pomoci.

Karviná 1.JPG

 

Každým z jedenácti zpřístupněných stanovišť prošlo během pondělí několik stovek osob. Dne otevřených dveří se celkem zúčastnilo bezmála tři a půl tisíce návštěvníků. Záchranáři považují včerejší akci za velmi úspěšnou a je velmi pravděpodobné, že ji v příštím roce zopakují.

Aktuálně
Aktuality
Fotogalerie
Technika
LZS Ostrava
Cvičení a soutěže
Ze života záchranářů
Nehody na cestách
Železniční nehody
Na horách
Jiné
Kontakt
ředitelství
Bruntál
Frýdek - Místek
Karviná
Nový Jičín
Opava
Informace
Kdo jsme
Povinné informace
Jak volat 155
Jak pomoci
Sanitka odjela
Automatické defibrilátory
Ceník plac. služeb
Veřejné zakázky
Vzdělávání
Odborné akce
Psychosociální intervenční služba
Projekty financované z fondů EU
Volné pracovní pozice
Poskytnuté informace dle zákona 106/1999 Sb.
Napište nám
Stížnosti a pochvaly
Zajímá Vás
Připomínky k WWW
O nás
Organizační struktura
Stanoviště
Krajské operační středisko
Infocentrum
Pozemní posádky
Letecká ZS
Pohotovost - LSPP
Statistiky
Odkazy
Partnerské organizace
Další záchranné služby
Odborné stránky
Zdravotnická záchranná služba
Moravskoslezského kraje
Výškovická 2995/40
70030 Zábřeh, Ostrava

Telefon: 950 730 401
Email: zzsmsk@zzsmsk.cz