Tísňová
linka:
155  Infocentrum: (+420) 553 777 777
 infocentrum@zzsmsk.cz
ZDRAVOTNICKÁ
ZÁCHRANNÁ SLUŽBA

11.10.2017 V Ostravě probíhají XXIV. Dostálovy dny


PhDr. Lukáš Humpl, mluvčí ZZS MSK, 11. 10. 2017 12:30:46 - verze pro tisk

DD 2017.3

V úterý 10. října započal čtyřiadvacátý ročník odborného kongresu Dostálovy dny. Tato vzdělávací akce je zaměřena na problematiku urgentní medicíny, probíhá již řadu let v Ostravě a také letos ji hostí Clarion Congress Hotel. Celostátní konferenci pořádá Česká lékařská společností J.E.Purkyně, Společnost urgentní medicíny a medicíny katastrof, a to ve spolupráci s Moravskoslezskou záchrannou službou. Účastníky jsou především lékaři záchranných služeb a urgentních příjmů nemocnic, stejně jako zdravotničtí záchranáři. Konference se účastní také medici, studenti lékařských fakult.

 

DD 2017.5

Dostálovy dny znamenají pro odborníky z oblasti přednemocniční neodkladné péče možnost dozvědět se novinky v oboru, přinášejí však i vzájemnou výměnu zkušeností a nezbytnou odbornou diskusi. Kongres i v tomto roce nabízí řadu velmi důležitých témat. Mezi ně patří například blok o traumatologii a hromadných neštěstích, kardiopulmonální resuscitaci, či odborném vzdělávání. Dalším tématem jsou v poslední době hojně diskutované domácí porody, ale také kupříkladu psychiatrická problematika nebo přednemocniční akutní péče o seniory. Moderní medicína s sebou přináší i řadu etických dilemat a proto zazní i příspěvky s touto tématikou a řada dalších.

Mimo hlavní přednáškový sál jsou připraveny workshopy na téma porodů mimo zdravotnické zařízení. V rámci kongresu ale probíhají také pracovní jednání Odborné společnosti urgentní medicíny, sekce medicíny katastrof, či pracovní sekce pro leteckou záchrannou službu.

 

DD 2017.6

Dostálovy dny jsou již tradičně místem slavnostního předání Ceny Asociace ZZS za rok 2017, která je udělována pracovníkům z jednotlivých krajů. Ocenění za Moravskoslezský kraj převzal letos MUDr. Milan Ticháček, který zasvětil velkou část svého profesního života záchranné službě. Řadu let pracoval v manažerské funkci i jako výjezdový lékař, a to na opavské záchrance. Na cenu Asociace ZZS ČR byl nominován za svůj dlouholetý přínos v oblasti rozvoje přednemocniční neodkladné péče i svědomitě vykonávanou práci lékaře ZZS.

Program kongresu vyvrcholí ve čtvrtečních (12. října) odpoledních hodinách.

Aktuálně
Aktuality
Fotogalerie
Technika
LZS Ostrava
Cvičení a soutěže
Ze života záchranářů
Nehody na cestách
Železniční nehody
Na horách
Jiné
Kontakt
ředitelství
Bruntál
Frýdek - Místek
Karviná
Nový Jičín
Opava
Informace
Kdo jsme
Povinné informace
Jak volat 155
Jak pomoci
Sanitka odjela
Automatické defibrilátory
Ceník plac. služeb
Veřejné zakázky
Vzdělávání
Odborné akce
Psychosociální intervenční služba
Projekty financované z fondů EU
Volné pracovní pozice
Poskytnuté informace dle zákona 106/1999 Sb.
Napište nám
Stížnosti a pochvaly
Zajímá Vás
Připomínky k WWW
O nás
Organizační struktura
Stanoviště
Krajské operační středisko
Infocentrum
Pozemní posádky
Letecká ZS
Pohotovost - LSPP
Statistiky
Odkazy
Partnerské organizace
Další záchranné služby
Odborné stránky
Zdravotnická záchranná služba
Moravskoslezského kraje
Výškovická 2995/40
70030 Zábřeh, Ostrava

Telefon: 950 730 401
Email: zzsmsk@zzsmsk.cz