Tísňová
linka:
155  Infocentrum: (+420) 553 777 777
 infocentrum@zzsmsk.cz
ZDRAVOTNICKÁ
ZÁCHRANNÁ SLUŽBA

15.5.2018 V Moravskoslezském kraji proběhl Den otevřených dveří ZZS MSK


PhDr. Lukáš Humpl, mluvčí ZZS MSK, 15. 5. 2018 6:48:30 - verze pro tisk

foto: ZZS MSK

 

Včera, v pondělí 14. května, proběhl na dvanácti stanovištích ZZS MSK Den otevřených dveří, a to spolu s akcí Den tísňové linky 155. Ten si záchranáři v České republice připomínají právě dnes, a to v souvislosti se symbolickým datem 15.5. Své prostory pro veřejnost mimořádně zpřístupnili záchranáři v Bruntále, Krnově, Frýdku-Místku, Třinci, Karviné, Havířově, Novém Jičíně, Opavě, Hlučíně, Vítkově a dvou stanovištích v Ostravě.

foto: ZZS MSK

Zatímco dopolední hodiny hojně využily k návštěvě zejména školy – od mateřských, přes základní, až po školy střední, během odpoledne k záchranářům proudili spíše dospělí nebo celé rodiny. Nejstarší účastnicí akce byla dvaadevadesátiletá žena v Karviné, nejmladším aktivním návštěvníkem pak dvouletý chlapec.

foto: ZZS MSK

 

Na každé ze zpřístupněných základen mohli návštěvníci projít několika stanovišti. Na nich byli připraveni záchranáři, kteří zájemcům předvedli a učili je správné poskytnutí první pomoci v situaci ohrožení života.

Svou práci představili také operátoři. Ti připomněli zásady pro správné volání na tísňovou linku, seznamovali veřejnost s výhodami využití národní tísňové linky 155 a mobilní aplikace Záchranka. Prohlédnout si bylo možno záchranářská vozidla i jejich vybavení, shlédnout prezentaci o činnosti ZZS a vyzkoušet si některé pomůcky, s nimiž profesionální záchranáři pracují.

 

foto: ZZS MSK

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Na vybraných stanovištích byly pro dětské návštěvníky připraveny soutěžní úkoly. Děti si za svou aktivní účast mohly odnést pexeso se záchranářskou tématikou. Dospělým návštěvníkům pak byly k dispozici informační materiály o činnosti záchranné služby, operačním středisku, či první pomoci.

P1040103.JPG

 

V Ostravě-Zábřehu se v rámci akce prezentoval také Nadační fond Kryštůfek, který se záchranáři spolupracuje již mnoho let. Díky jeho činnosti mohou vážně nemocné, či zraněné děti, obdržet na palubě sanitního vozidla plyšovou hračku Kryštůfka záchranáře, která je pak provází při jejich cestě do nemocnice a během pobytu ve zdravotnickém zařízení.

 

Každým z dvanácti zpřístupněných stanovišť prošlo během pondělí několik stovek osob. Dne otevřených dveří se celkem zúčastnilo přes tři tisíce návštěvníků. Záchranáři považují včerejší akci za velmi úspěšnou a je velmi pravděpodobné, že ji v příštím roce zopakují.

Aktuálně
Aktuality
Fotogalerie
Technika
LZS Ostrava
Cvičení a soutěže
Ze života záchranářů
Nehody na cestách
Železniční nehody
Na horách
Jiné
Kontakt
ředitelství
Bruntál
Frýdek - Místek
Karviná
Nový Jičín
Opava
Informace
Kdo jsme
Povinné informace
Jak volat 155
Jak pomoci
Sanitka odjela
Automatické defibrilátory
Ceník plac. služeb
Veřejné zakázky
Vzdělávání
Odborné akce
Psychosociální intervenční služba
Projekty financované z fondů EU
Volné pracovní pozice
Poskytnuté informace dle zákona 106/1999 Sb.
Napište nám
Stížnosti a pochvaly
Zajímá Vás
Připomínky k WWW
O nás
Organizační struktura
Stanoviště
Krajské operační středisko
Infocentrum
Pozemní posádky
Letecká ZS
Pohotovost - LSPP
Statistiky
Odkazy
Partnerské organizace
Další záchranné služby
Odborné stránky
Zdravotnická záchranná služba
Moravskoslezského kraje
Výškovická 2995/40
70030 Zábřeh, Ostrava

Telefon: 950 730 401
Email: zzsmsk@zzsmsk.cz