Tísňová
linka:
155
ZDRAVOTNICKÁ
ZÁCHRANNÁ SLUŽBA

24.10.2018 V Ostravě se konají XXV. Dostálovy dny


PhDr. Lukáš Humpl, mluvčí ZZS MSK, 24. 10. 2018 18:40:45 - verze pro tisk

foto: ZZS MSK

 

V úterý 23. října započal pětadvacátý ročník odborného kongresu Dostálovy dny. Tato prestižní vzdělávací akce je zaměřena na problematiku urgentní medicíny. Stejně jako v minulých letech probíhá v Ostravě a také letos ji hostí Clarion Congress Hotel.

Celostátní konferenci pořádá Česká lékařská společností J.E.Purkyně, Společnost urgentní medicíny a medicíny katastrof, a to ve spolupráci s Moravskoslezskou záchrannou službou. Účastníky jsou především lékaři záchranných služeb a urgentních příjmů nemocnic, stejně jako zdravotničtí záchranáři. Konference se účastní také medici, studenti lékařských fakult.

Během čtvrt století konání Dostálových dnů bylo již prezentováno více než 800 přednášek a celkový počet účastníků v rámci konaných konferencí dosahuje 9000 osob.

 

Pro odborníky z oblasti přednemocniční neodkladné péče znamenají Dostálovy dny možnost dozvědět se novinky v oboru, přinášejí však i vzájemnou výměnu zkušeností a nezbytnou odbornou diskusi. Kongres nabízí řadu velmi důležitých témat. Mezi ně patří například přednášky týkající se péče o pacienta s vážnými úrazy, příspěvky o dětských pacientech, práci v prostředí urgentních příjmů, ale také otázky efektivního využití letecké záchranné služby, zkušeností s podáváním krevních transfúzí v přednemocniční neodkladné péči, a řada dalších. Součástí programu jsou rovněž odborné workshopy a posterová sekce. V rámci kongresu ale probíhají také pracovní jednání Odborné společnosti urgentní medicíny, sekce medicíny katastrof, a další aktivity.

V rámci konference si účastníci připomínají několik výročí:

30 let odborné společnosti Urgentní medicíny a medicíny katastrof

20 let oboru Urgentní medicína

20 let časopisu Urgentní medicína.

foto: ZZS MSK

 

Dostálovy dny jsou již tradičně místem slavnostního předání Ceny Asociace ZZS za rok 2018, která je udělována pracovníkům z jednotlivých krajů.

Ocenění za Moravskoslezský kraj převzal letos Mgr. Petr Jaššo, MBA. Tento zdravotnický záchranář je vedoucím Vzdělávacího a výcvikového střediska a velikou měrou se zasloužil o rozvoj odborného vzdělávání v rámci organizace. Stojí také za vznikem Týmu pro specializované činnosti. Na cenu byl nominován za výjimečný přínos pro Zdravotnickou záchrannou službu Moravskoslezského kraje.

Program kongresu, který letos navštívily čtyři stovky účastníků, vyvrcholí ve čtvrtečních (25. října) odpoledních hodinách.

Aktuálně
Aktuality
Fotogalerie
Technika
LZS Ostrava
Cvičení a soutěže
Ze života záchranářů
Nehody na cestách
Železniční nehody
Na horách
Jiné
Kontakt
ředitelství
Bruntál
Frýdek - Místek
Karviná
Nový Jičín
Opava
Informace
Kdo jsme
Povinné informace
Jak volat 155
Jak pomoci
Sanitka odjela
Automatické defibrilátory
Ceník plac. služeb
Veřejné zakázky
Vzdělávání
Odborné akce
Psychosociální intervenční služba
Projekty financované z fondů EU
Volné pracovní pozice
First Responder systém MSK
Poskytnuté informace dle zákona 106/1999 Sb.
Ochrana osobních údajů - GDPR
Napište nám
Stížnosti a pochvaly
Zajímá Vás
Připomínky k WWW
O nás
Organizační struktura
Stanoviště
Krajské operační středisko
Infolinka
Pozemní posádky
Letecká ZS
Pohotovost - LSPP
Statistiky
Odkazy
Partnerské organizace
Další záchranné služby
Odborné stránky
Zdravotnická záchranná služba
Moravskoslezského kraje
Výškovická 2995/40
70030 Zábřeh, Ostrava

Telefon: 950 730 401
Email: zzsmsk@zzsmsk.cz
Ochrana osobních údajů