04.02.2019 Posádky ZZS MSK zasahovaly u požáru v Ostravě


PhDr. Lukáš Humpl, mluvčí ZZS MSK, 4. 2. 2019 9:00:26 - verze pro tisk

Dva týmy zdravotnické záchranné služby vyjížděly v neděli 3. února odpoledne k nahlášenému požáru ve výškové budově v Ostravě. Pracovníci krajského zdravotnického operačního střediska přijali prvotní informaci o události ve tři čtvrtě na pět a na pomoc byly ihned vyslány dvě posádky ZZS MSK, včetně týmu pro speciální činnosti.

Záchranáři na místě vyšetřili celkem deset osob. Sedm z nich bylo bez zdravotních obtíží, jejich ošetření ani transport do nemocnice nebyl nutný.

Žena a muž, oba středního věku, byli nadýchaní zplodinami hoření. Po ošetření je posádka RZP transportovala na urgentní příjem Městské nemocnice v Ostravě.

U sedmačtyřicetiletého muže ukázalo vyšetření lékařkou ZZS těžké popáleniny horních končetin, rovněž i popáleninu končetiny dolní. Tým ZZS zajistil ošetření popálených míst, tepelný komfort a postiženého uvedl do umělého spánku. Po zajištění dýchacích cest a převedení na přístrojem řízenou ventilaci byl pacient předán do péče popáleninového centra Fakultní nemocnice Ostrava