14.05.2019 Tragický střet automobilů na Ostravsku


PhDr. Lukáš Humpl, mluvčí ZZS MSK, 14. 5. 2019 7:03:21 - verze pro tisk

Posádky ZZS MSK zasahovaly v pondělí 13. května v podvečer u vážné dopravní nehody na Ostravsku. Střet dvou automobilů v katastru obce Polanka nad Odrou byl operátorům záchranné služby nahlášen krátce před půl šestou. Na místi události ihned vzlétl vrtulník LZS a vyjela posádka rychlé zdravotnické pomoci.

V jednom z vozidel zůstal zaklíněn muž, jehož totožnost záchranáři neznají. Základní první pomoc mu po svém příjezdu začali poskytovat dobrovolní hasiči, následně po jeho vyproštění týmy ZZS. U pacienta došlo k selhání všech základních životních funkcí, zasahující lékař zjistil vícečetná poranění. Postižený byl zaintubován a záchranáři mu zajistili umělou plicní ventilaci. Za pomocí nepřímé srdeční masáže a podávaných léků se pokoušeli obnovit jeho krevní oběh. Veškeré úsilí i provedená léčebná opatření však byly marné a lékař ZZS musel nakonec konstatovat smrt.

Se středně těžkým poraněním horní končetiny byla ošetřena devatenáctiletá žena, Stejně jako jednadvacetiletý muž, který nejevil známky vnějších zranění, byla následně transportována na úrazovou ambulanci ostravské Fakultní nemocnice.