03.10.2018 Tři zranění při nehodě na Frýdecko-Místecku


PhDr. Lukáš Humpl, mluvčí ZZS MSK, 3. 10. 2018 10:50:58 - verze pro tisk

K vážné dopravní nehodě vyjížděli záchranáři ZZS MSK v úterý 2. října odpoledne na Frýdecko-Místecku. Havárie automobilu byla operátorům záchranné služby nahlášena pět minut před půl pátou odpoledne. Pomoc účastníkům poskytovaly pozemní týmy ZZS z Nošovic a Frýdlantu nad Ostravicí, stejně jako letečtí záchranáři z Ostravy.

 

Záchranáři poskytovali přednemocniční neodkladnou péči třem mužům středního věku, všichni byli při vědomí.

foto: ZZS MSK

Jeden z pacientů utrpěl vícečetná poranění, a to v oblasti hlavy, hrudníku a pánve. Těžce zraněného po ošetření transportoval vrtulník do ostravské Fakultní nemocnice.

Další z mužů byl předán na urgentním příjmu stejného zdravotnického zařízení, a to s příznaky otřesu mozku poraněním páteře. Zajištěného ve vakuové matraci, po podání léků a kyslíku, jej tam přepravila pozemní posádka.

Třetího z účastníků nehody, jenž byl ošetřen se středně těžkým poraněním hlavy, horní a dolní končetiny, předal tým RZP na centrálním příjmu frýdecko-místecké nemocnice.

 

Vrtulník letěl k další dopravní nehodě, tentokrát přímo ve Frýdku-Místku, ještě o dvě hodiny později, kdy došlo ke střetu osobního automobilu s cyklistou. Devětapadesátiletý muž naštěstí utrpěl jen lehká poranění a navzdory prvotnímu hlášení nebyl ve stavu ohrožujícím jeho život.

(fotografie je právě z tohoto zásahu)