03.05.2019 Záchranáři zasahovali u požáru v Ostravě


PhDr. Lukáš Humpl, mluvčí ZZS MSK, 3. 5. 2019 10:06:26 - verze pro tisk

Posádky ZZS MSK zasahovaly ve čtvrtek 2. května večer u požáru výškové budovy v Ostravě-Hrabůvce. Operátoři byli o události informováni před půl jedenáctou a na místo postupně zamířily celkem čtyři týmy zdravotnické záchranné služby - lékařský a tři zdravotnické.

Při požáru došlo ke zranění jedné osoby. Osmatřicetiletý muž se nadýchal zplodin hoření a zasahující lékař zjistil také drobnější popáleniny na horních končetinách. Se středně těžkým postižením byl pacient po poskytnutí prvotní zdravotnické péče transportován na urgentní příjem ostravské Městské nemocnice.

Druhou ošetřenou byla devětašedesátiletá žena, která však nebyla zraněna. V souvislosti s požárem u ní došlo ke zhoršení jejích interních obtíží, pro které byla také záchranáři ošetřena. Posádka ZZS ji poté předala na interní ambulanci Městské nemocnice Ostrava.

 

Záchranáři vyšetřili dalších patnáct osob, které se nacházely v domě, zasaženém požárem. Vzhledem ke skutečnosti, že u nich nebyly shledány žádné známky poškození zdraví, byly ponechány na místě události v přistaveném hasičském autobusu.